Diş Hekimliği Fakültesi Duyuruları

İçerik yayınları
Güncellendi: 8 dak 4 sn önce

Dünyanın Her Yanından Genç Diş Hekimleri Adayları Yakın Doğu Üniversitesi’nde Buluştu

Cmt, 30/08/2014 - 11:54

Dünya Diş Hekimliği Öğrenci Birliği “Student Summer Exchange” (Yaz Öğrenci Değişimi Programı) çerçevesinde gerçekleştirilen değişim programı kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne Macaristan ve Slovenya’dan gelen diş hekimliği öğrencileri 15 gün boyunca Pedodonti, Ortodonti, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Endodonti ve Restoratif Diş Tedavisi Anabilim dallarında YDÜ’nün uzman diş hekimleri gözetiminde gözlemlerde bulundular.

Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs (Near East University, Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Dünya Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Danışman hocası Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Serap Çetiner farklı ülkelerden genç diş hekimi adaylarının katılımıyla gerçekleştirilen değişim programının geleceğin diş hekimleri arasındaki iletişim ağının geliştirilmesi ve ülkemizin diş hekimliği alanında bir çekim merkezi haline gelmesi açısından çok büyük bir önem taşıdığını kaydetti. Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin JCI akreditasyonuna sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Çetiner, JCI akreditasyonun Diş Hekimliği Fakültesi’ne uluslararası tanınırlık sağladığını ifade etti.

YDÜ Diş Hekimliği Fakültesi mezunu ve Dünya Diş Hekimliği Öğrenci Birliği delegesi Dt. Ferdiye Küçük, Yakın Doğu Diş Hekimliği Fakültesi‘nin Dünya Diş Hekimliği Öğrenci Birliği programına üye olması sayesinde gerçekleştirilen bu öğrenci değişiminin her sene yaz tatillerini kapsayacak şekilde düzenlendiğini ve tüm ülke üyelerin bu program dahilinde konuk öğrenci olarak diledikleri ülkelere gidebildiklerini belirtti.

15 günlük program süresince ülkemizde bulunan değişim programı öğrencileri Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden etkilendiklerini vurgularken fakülteyi modern ve donanımlı bulduklarını ve yurtdışından gelebilecek potansiyel öğrencilere Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni mutlaka tavsiye edeceklerini ve seneye kendi ülkelerinden KKTC’ye ve Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne gelmek isteyen öğrencilerin sayısında artış olacağına inanındıklarını belirttiler.

Stajını tamamlayan öğrencilere sertifikaları Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş ile Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Serap Çetiner tarafından verildi.

Students of Student Exchange Program organized within the scope of International Dentistry Student Union obtained their certificates

Per, 28/08/2014 - 09:08

The four students coming from Hungary and Slovenia for Student Exchange Program organized within the scope of International Dentistry Student Union have carried out their studies at the clinics of Faculty of Dentisty starting from 11.08.2014 and successfully completed their studies which lasted 15 days.

Students have been conferred upon their certificates upon completion of their courses, their certificates handed out by Prof. Dr. Şenol Bektaş, Vice Rector of NEU, and Prof. Dr. Serap Çetiner, Acting Dean of Faculty of Dentistry.

Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Kapsamında Düzenlenen Öğrenci Değişim Programı Öğrencileri Sertifikalarını Aldılar

Çrş, 27/08/2014 - 16:13

Uluslararası Diş Hekimliği Ögrenci Birliği kapsamında düzenlenen Ögrenci Değişim Programı için Macaristan ve Slovenya’dan gelen toplam 4 ögrenci 11.08.2014 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kliniklerinde gözlemci olarak staja başlamışlar ve 15 günlük gözlem stajlarını tamamlamışlardır.

Öğrenciler sertifikalarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş’tan ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Serap Çetiner’den almışlardır.

Dünya Dişhekimliği Öğrenci Birliği “Student Summer Exchange” programı kapmasında gerçekleştirilen öğrenci değişim programı 15 günlük süren bir çalışmadır. Program kapsamında Fakültemize gelen Jana Pusavec, Natasa Sıegl Stangelj, Szandra LEmperger ve Reka Krisztyain 15 gün boyunca Pedodonti, Ortodonti, Ağız,Diş ve Çene Cerrahisi,Protetik Diş Tedavisi,Endodonti ve Restoratif Diş Tedavisi Anabilim dallarında gözlemci olarak bulunmuşlardır.

(Bizim tarafımızdan ) Öğrenci Birliğinin Danışman hocası Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Serap ÇeTiner ve Dünya diş hekimliği öğrenci birliği delegesi bu seneki mezunlarımızdan Dt. Ferdiye Küçük , Yakın Doğu Diş Hekimliği Fakültesi‘nin Öğrenci Birliği programına üye olmasından dolayı gerçekleştirilen bu programın her sene yaz tatillerini kapsayacak şekilde düzenlendiğini ve tüm ülke üyelerin bu program dahilinde konuk öğrenci olarak diledikleri ülkelere gidebildiklerini belirtti.

15 günlük program süresince başta YDÜ Diş Hekimliği Fakültesinden etkilenen konuk öğrenciler, fakültemizi modern ve donanımlı bulduklarını , Fakültemizden son derece etkilkendiklerini belirtmişlerdir.

Adamızı da gezmeye vakit bulan konuk öğrenciler, adamınızın güzelliklerinden etkilendiklerini ve seneye kendi ülkelerinden KKTC’ye ve YDÜ Diş Hekimliği FAkültesine gelmek isteyen öğrencilerin sayısında artış olacağına inanındıklarını belirttiler.

YDÜ Diş Hekimliği 2. ve 3. Dönem Öğrencilerinin Dikkatine

Çrş, 27/08/2014 - 11:57

Dönem 2 Malzeme Listesi

 1. Alt-üst fantom çene (çenelerinize uygun yedek diş takımları)
 2. Angldruva
 3. Elmas Frez (angldruvaya uygun küçük çaplı)
  • Rond (2 adet)
  • Fissur( en az 3 adet)
  • Ters konik(2 adet)
  • Alev uçlu (2 adet)
 4. Sond
 5. Presel
 6. Makas
 7. Yengeç(ivory) matriks ve bantları (2 ve 3 delikli)
 8. Düz(Tofflemeir) matriks ve bantları(0.5 mm-0.7 mm)
 9. Kama (ultrafine)
 10. Beyaz gömlek
 11. Yaka kartı
 12. Klipsli Poşet-beyaz etiket

Dönem 3 Malzeme Listesi (Materials list)

 1. Angldruva – Aeratör ve bunlara uygun elmas ve çelik frezler( low speed handpiece, aerator and suitable diamond and steel burs for these)
 2. Yengeçmatriks ve bantları (2 ve 3 delikli) (ivory matrix retainer and bands with 2 and 3 holes)
 3. Halkamatriks ve bantları(0.5 mm-0.7 mm) (Tofflemeir matrix and bands)
 4. Kama (wedge)
 5. Çinko fosfat siman (zinc phosphate cement)
 6. Siman camı (glass for cement)
 7. Siman spatülü (cement spatula)
 8. Sond
 9. Presel(tweezers)
 10. Amalgam tabancası (Portamalgam)
 11. Carver
 12. Burnisher
 13. Amalgam fulvarı (fulvari for amalgam)
 14. Siman fulvarı (fulvari for cement)
 15. Alt-üst fantom çene , yedek fantom dişler ( phantom jaws mandibular and maxillar, and suitable backup phantom teeth)
 16. Eldiven ( glove)
 17. Bone(bonnet)
 18. Maske(mask)
 19. Soğuk Akril (cold acrilic)
 20. Küvet(tub)
 21. Alt-üst beyaz takım (white scrubs)
 22. Klipsli poşet (clip-on bags
 23. Yaka kartı (name tag)
 24. Kapsül amalgam

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’ne Yatay Geçişler Başladı

Pzt, 04/08/2014 - 19:58

Sağlık alanında yenilikçi eğitim vizyonu’nun bayrak taşıyıcısı olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakülteleri yatay geçişle öğrenci kabul ediyor.

Tıp Fakültesi

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, seçkin akademik kadrosu ve son teknolojiyle donatılmış altyapısıyla Kıbrıs’ta yeni bir sağlık anlayışının, eğitiminin ve uygulamalarının öncüsü olan YDÜ Tıp Fakültesi 2013-2014 akademik yılında yetiştirerek tıp dünyasına kazandırdığı ilk mezunlarıyla ülkesinde ve bütün dünyada fark yaratmaya devam ediyor. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde bulunan 37 anabilim dalında eğitim ve uygulama yapma imkanına sahip olan öğrenciler, modern tıbbın farklı branşlarında uluslararası standartlarda eğitim alıyorlar.

Eczacılık Fakültesi

Vermekte olduğu nitelikli eczacılık eğitimi uluslararası eczacılık standartları belirleme kuruluşları tarafından ödüllendirilen YDÜ Eczacılık Fakültesi öğrencilerine dünya çapında geçerli kaliteli eğitim olanaklarından yararlanma fırsatı sunuyor. En yeni teknolojik cihaz altyapısına sahip ve öğrenci güvenliği en üst düzeyde tutularak Waldner/Almanya’da imal edilmiş laboratuvarları, seçkin akademik ve teknik kadrosuyla eğitim ve hizmet veren YDÜ Eczacılık Fakültesi geçtiğimiz günlerde uluslararası Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Konseyi (Acreditation Council for Pharmacy Education, ACPE) tarafından akredite edilen Kıbrıs’ta ve Türkiye’de ilk ve tek Eczacılık Fakültesi oldu.

Diş Hekimliği Fakültesi

Dişçilik alanındaki seçkin eğitimi ve mezunlarının Dişçilikte Uzmanlık Sınavındaki (DUS) üstün başarı oranıyla Diş Hekimliği eğitiminin lider fakülteleri arasında yer alan YDÜ Diş Hekimliği Fakültesi bilgisayar destekli üç boyutlu modelleme laboratuvarı, sedasyon ünitesi, 8 anabilim dalında en ileri düzeyde hizmet veren klinikler, tam donanımlı ameliyathanelerde yurtiçi ve dışından hastalara hizmet vermekte. Klinik hizmetleri uluslararası düzeyde kabul gören mükemmellikteki kurumlara verilebilen Joint Commission International (JCI) akreditasyon belgesine sahip KKTC’deki ilk ve tek çağdaş Diş Hekimliği Fakültesi olan YDÜ Diş Hekimliği Fakültesi ileri teknoloji donanımlı Diş Hastanesi’yle öğrencilerine kendi alanlarında doğrudan uygulama olanağı sağlıyor.

Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültelerine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler daha detaylı bilgiyi www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) no’lu telefondan alabilirler.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün Diş Hekimliği Fakültesi Tarafından Açılan Doktora Programlarına Başvuru Tarihi

Cum, 11/07/2014 - 15:21

Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün Diş Hekimliği Fakültesi tarafından açılan doktora programlarına, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı güz döneminde alınacak öğrenciler için, programlar, programlara kabul edilebilecek öğrenci sayısı, başvuru tarihi, mülakat sınavı tarihi, saati ve yeri aşağıda belirtilmiştir.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Doktora Programının Adı Kontenjan Sayısı Restoratif Diş Tedavisi 2 Pedodonti 1 Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi 1 Protetik Diş Tedavisi 2 Son Başvuru tarihi: 10.09.2014 Mülakat sınavı tarihi: 15.09.2014 Sınav Saati: 14:00 Sınav Yeri: Diş Hekimliği Fakültesi

Prof. Dr. Kaan Orhan, the Chairman of the Department of Oral and Maxillofacial Radiology of Faculty of Dentistry of the Near East University, will carry out the TUBITAK project

Çrş, 09/07/2014 - 15:37

Prof. Dr. Kaan Orhan, Chairman of the Department of Oral and Maxillofacial Radiology of Faculty of Dentistry of the Near East University, will carry out TUBITAK project together with Belgium’s Catholic University of Leuven. The project which is themed on “Cancer risk assessment of pediatric maxillofacial radiography applications” has a budget of 120 thousand Euros.

According to the statement issued by the Deanery of NEU Faculty of Dentistry, different radiographic techniques are currently used in dentistry and ENT to diagnose pathologies in maxillofacial area and develop appropriate control and treatment plans. Because of their considerable sensitivity to radiation, Computed tomography or other radiographic techniques are avoided for children unless it is a must.

In recent publications, it has been issued that radiographic cephalometry used particularly for orthodontic diagnosis and treatment potentially induces the risk for developing a radiation-related cancer in later years. The appropriate radiation dose and exposure time for pediatric population should exactly be determined.

Because of the high probability of DNA mutation and the longer period for cytocastic effect of radiation to emerge in children, and as well as their considerable sensitivity to radiation, there are important differences between adults and children in the aspect of cancer risk. These differences should be considered and the minimal effective dose should be determined in accordance. Considering these reasons, determining the effect of X-rays on maxillofacial area and the risk of developing cancer (particularly thyroid cancer) in later years will be within the scope of this study. The project is designed to carry out research and give clear and comprehensive information on pediatric orthodontic practices, taking into account relevant knowledge and available technology, and give guidance on radiation protection principles regarding pediatric maxillofacial radiography applications.

Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni

Sal, 08/07/2014 - 16:12
Yer: YDÜ AKKM Tarih: 10.07.2014 Saat: 11:00

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyoloji Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Kaan ORHAN, TÜBİTAK Projesini Yürütecek

Sal, 08/07/2014 - 15:58

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyoloji öğretim üyelerinden Prof. Dr. Kaan ORHAN, Belçika’nin Katolik Leuven Üniversitesi ile birlikte “Pediatrik Maksillofasiyal Radyografi uygulamalarında kanser Riskinin değerlendirilmesi” isimli 120.000 Euro bütçesi olan TÜBİTAK projesini yürütecektir.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı’nda yapılan açıklamaya göre, Şu anda gerek diş hekimliğinde gerekse KBB amaçlı maksillofasiyal bölgedeki patolojilerin teşhis, tedavi planlaması ve kontrol amacıyla farklı radyografik teknikler kullanılmaktadır. Radyasyona yüksek duyarlılıkları sebebiyle çok ihtiyaç duyulmadığı sürece çocuklar Bilgisayarlı tomografi (BT) ve diğer radyografik incelemeler istenmemektedir.

Son yıllarda özellikle diş çapraşıklıkları teşhis ve tedavisi (ortodontik) incelemeler için kullanan sefalometrik radyografilerin ileri yaşlarda kanser oluşturma riski olacağına dair yapılan yayınlarda bu doz miktarlarının tam olarak pediatrik popülasyonda belirlenmesi ihtiyacını doğurmuştur.

Çocuklar için pediatrik doz değerlendirmesini; özellikle DNA mutasyon olasılıklarının yüksekliğinden dolayı ve bununla birlikte çocuklarda sitokastik etkinin ortaya çıkması daha uzun süre alabildiğinden dolayı çocuklar-yetişkinler arasında ve genç erkek-kadınlar arasında da daha radyosensitif olmaları sebebiyle kanser riski açısından önemli farklar bulunmaktadır. Bu sebepler dikkate alındığında pediatrik hastaların Maksillofasiyal bölgenin X-ışını uygulamalarından etkilenme potansiyelinin belirlenmesi ve ileri dönemde kanser (özellikle tiroid kanser) oluşturma riskinin belirlenmesi bu çalışmanın kapsamı dâhilinde olacaktır.

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Yeni Bir Başarı Daha

Çrş, 02/07/2014 - 16:10

YDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojiisi Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Kaan ORHAN Romanya’nın Cluj Kentinde 25-28 haziran tarihlerinde yapılan Avrupa DentoMaksillofasiyal Radyoloji (EADMFR) Kongresinde iki yılda bir yapılan Genel kurul ile 28 Haziran tarihinde Avrupa DentoMaksillofasiyal Radyoloji Derneği’nin (EADMFR) yeni dönem Başkanı olarak seçildi.

Başkanlığı 2 yıl yürütecek olan Prof. Dr. Kaan ORHAN bir önceki başkan Alman Ptof. Dr.Ralf Schulze’den başkanlık madalyasını teslim aldı.

Dekanlık olarak kıvanç duyar başarılarının devamını dileriz.

Kazakhstani Dentist Trainees Obtain Certificates From Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy

Cum, 27/06/2014 - 12:06

Trainees of Kazakhstan/RSE Karaganda Medical University obtained their apprenticeship certificates from Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy, Dean of Faculty of Dentistry.

Prof. Ulusoy presented the certificates to Kassymov Marat, Levkovich Evgeniya, Zagorodnyaya Yekaterina, Bakiraova Assel and Smagulova Dinara who carried out their apprehenticeship studies at Faculty of Dentistry of Near East University within the scope of cooperation agreement including student exchange and academic cooperation.

Marat Kassymov who spoke on behalf of the trainee students expressed that they were impressed by the potentials of the Faculty of Dentistry and they are much grateful to the authorities who provided them with such a precious training opportunity.

Kazakistanlı Diş Hekimi Stajyerleri Sertifikalarını Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy’dan Aldılar

Per, 26/06/2014 - 11:11

Kazakistan / RSE Karaganda Medical University stajyerleri sertifikalarını Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Mutahhar Ulusoy tarafından aldılar.

Yakın Doğu Üniversitesi ile Karaganda Medical University arasında imzalanan protokol gereği her iki üniversitenin öğrenci değişim ve akademik işbirliği bağlamında 15-26 Haziran 2014 tarihlerinde Diş Hekimliği Fakültesinde inceleme ve çalışmalarda bulunan Kassymov Marat, Levkovich Evgeniya, Zagorodnyaya Yekaterina, Bakiraova Assel ve Smagulova Dinara adlı stajyer öğrencilere Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mutahhar ULUSOY tarafından törenle katılım sertfikaları verildi.

Stajyer öğrenciler adına konuşma yapan Kassymov Marat, fakültemizden etkilendiklerini ve gösterilen ilgiden memnuniyetlerini dile getirdiler.

YDÜ Diş Hekimliği Fakültesi 3. Dönem Mezunlarını veriyor

Pzr, 15/06/2014 - 15:44

Prof.Dr. Ulusoy, fakültemizi tercih eden öğrencilerimiz, Yakın Doğu Üniversitesi’nin evrensel değerlerini teneffüs edecekleri bir ortamda olmanın haklı gururunu taşımaktadırlar

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi , kurulduğu 2007 yılından beri yakın doğu coğrafyasında stratejik konumdaki Kıbrısımızın ilk ve tek Diş Hekimliği Fakültesi olmasının sorumluluğu ile her düzeyde etkin bir şekilde işlevlerini sürdürmekte olup, bu yıl 3.dönem mezunlarını verecek olmanın onur ve heyecanı içindedir.

Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs (Near East University, Cyprus) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesine açıklamalarda bulunan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Mutahhar Ulusoy “Yakın Doğu Üniversitesi sağlık yerleşkesinin kamu sağlığı hizmetleri bağlamında önemli bir halkasını oluşturan fakültemizin klinik işlevlerinin mükemmeliyeti, ender kuruluşa verilen JCI (Joint Commission International) akreditasyon belgesiyle belgelenmiş bulunmaktadır . Lisans ve yüksek lisans(doktora) düzeylerindeki programlarımıza 2014-2015 akademik yılında mesleki ara elemanı yetiştirmeye yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Ön Lisans programı da eklenmiştir” dedi.

Bu yıl 563 lisans öğrencisi fakültemizde eğitim görmüşlerdir diyen Prof.Dr. Ulusoy, bunların 54 ü Suriye’den ülkelerindeki savaş nedeniyle ayrılan öğrencilerdir. Geçtiğimiz 2 yılda 77 dişhekimi mezun verdik. Bu yıl 71 türk, 11 suriyeli olmak üzere 82 mezun verileceğini söyledi.

Prof.Dr. Ulusoy “fakültemizde günümüze kadar 11 doktora öğrencimiz Bilim Doktoru ünvanı aldılar. 8 Anabilim dalında 25 doktora öğrencisi araştırma yapmaktadırlar.

Kampus içerisindeki binamızda idari, eğitim, klinik ve araştırma hizmetleri görülmekte ; çağdaş araç ve gereçlerle donanmış klinik öncesi eğitimi verilen simülasyon laboratuarları, en yeni görüntüleme tekniklerinin kullanıldığı ilk tanı merkezi, bilgisayar destekli üç boyutlu modelleme laboratuarı, sorunlu hastalara yönelik sedasyon ünitesi, 8 anabilim dalında ileri düzeyde hizmet veren klinikler ve tam donanımlı ameliyathanelerle fakültemiz ,hastaların tercih merkezi olmuş durumdadır” dedi.

Genç ve dinamik Diş Hekimliği Fakğltesi’nde, ilk üç yıl klinik öncesi eğitimiyle temel tıp ve diş hekimliği bilimleri öğretildiğini vurgulayan Prof.Dr. Ulusoy, son 2 yılda ise bu bilgiler kliniklerde hastalara uzman kadrolar denetiminde sunulduğunu vurguladı.

Diş Hekimliği Dekanı Prof.Dr. M. Mutahhar Ulusoy şöyle devam etti; hastalarımızın protetik tedavilerinde kullanılan her türlü sabit ve hareketli aygıtların yapıldığı, profesyonel teknisyen laboratuarlarımız bulunmaktadır. Bilgisayar destekli tasarım ve üretim merkezimiz de hizmete girme sürecindedir. Öğrencilerimizin sosyal etkinliklere zaman ayırabilmeleri de temel öngörülerimiz arasındadır. Programlar Avrupa kredilendirme sistemine uygun olarak devamlı gözden geçirilmekte olup, bu suretle bilginin yenilenme hızının çok yüksek olduğu rekabetçi koşullarda diş hekimi yetiştirmek ve hasta memnuniyetini sağlamak mümkün olacaktır.

Vizyonumuz ulusal ve uluslararası her düzeyde kendini kabul ettirmiş, saygın öğrenci ve öğretim elemanı yapısına sahip, mezunları her yerde seçilen bir fakülte olma ülküsüdür. Misyonumuz öğrencilerimizin eğitim-öğretim beklentilerini çağdaş düzeyde yürütmek, akademik standardı yüksek, etik değerlere saygılı, başarılı, rekabete ve eleştirel düşünceye ve bilimsel anlayışa sahip, öz güveni ve hoşgörüsü gelişmiş, görevine bağlı, başarılı diş hekimleri yetiştirmektir.

Prof.Dr. Ulusoy, fakültemizi tercih eden öğrencilerimiz, Yakın Doğu Üniversitesi’nin bu evrensel değerlerini teneffüs edecekleri bir ortamda olmanın haklı gururunu taşımaktadırlar; hepsini fakültem adına kutluyor, esenlikler diliyorum dedi.

I prefer Near East University

Haftanın Manşetleri

Fakülteler

Atatürk Eğitim Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Tıp Fakültesi
Veteriner Fakültesi

Yüksekokullar

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Denizcilik Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Eğitim Bilimleri Enstitüleri
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulları

İngilizce Hazırlık Okulu

Araştırma Merkezleri

Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
Turizm Araştırma Merkezi
YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
Yakın Doğu Enstitüsü
Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
İrfan Günsel Araştırma Merkezi
Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
İletişim Araştırmaları Merkezi

Merkezler

Tüp Bebek Merkezi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Uzaktan Eğitim Merkezi
Rûmi Enstitüsü
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kariyer Merkezi
Sigara Bırakma Merkezi